Kaptan Demirçelik Click For English
15 Temmuz Şehitleri Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Sanayide 50 yılını aşan Kaptan Grubun kurucusu Yaşar Kaptan Çebi, eğitime gönül vermiş bir müteşebbis olarak Milli Eğitimle işbirliği içinde sosyal sorumluk projelerini gerçekleştirmektedir. Bölgeye yaptığı yatırımlarla 2004 yılında Trakya Bölgesinde Yılın Sanayicisi seçilen Yaşar Kaptan Çebi, ülkesine eğitim alanında da katkı sağlamak amacı ile bölgede okul yapmak için girişimlerde bulunmuştur. 2016 yılında yapımı tamamlanan YAŞAR KAPTAN Çebi Endüstri Meslek Lisesi‘nin adı ülkemizde yaşanan darbe girişiminden sonra şehit lerimizin anısına 15 Temmuz Şehitleri Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi olarak değiştirilerek Milli Eğitime teslim edilmiştir.

04/04/2011 tarihinde Tekirdağ Valiliğinde protokolü imzalanarak başlayan proje 14/04/2016 tarihinde Tekirdağ Valiliği Milli Eğitim Müdürlüğünce geçici kabulü yapılarak eğitime kazandırılmıştır.

Hayırsever işadamı Yaşar Kaptan Çebi tarafından ülke ve bölge ekonomisine katkı sağlamak amacıyla yapılan okul, 22 dönüm arazi üzerinde orta okul ve 2 adet bağımsız atölye binasından oluşmaktadır. 16 derslik,1 fizik, 1 kimya laboratuvarı, 1 bilgisayar odası, futbol- basketbol-voleybol sahaları ve 350 kişilik konferans salonuna sahip okulda kaliteli eğitim hedeflendiği okulun öğrenci kapasitesi 544 dür.

Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Metalurji Teknolojisi, Metal Teknolojisi, Makine Teknolojisi alanında karma eğitim verecektir.
YAŞAR KAPTAN ÇEBİKaptan Grup web sitesinin tüm içeriği yazılı izin olmadan hiçbir medyada hiçbir amaç için kullanılamaz.
Web sitesinde bulunan tüm fotograf ve içerik Kaptan Grup'a aittir. Copyright 2012 - 2019